15 éremmel, közte 6 arannyal zártak a magyar kajak-kenusok az idei szezon egyetlen nemzetközi versenyén.

Szeptember utolsó hétvégéjén nagyszerű hangulat uralkodott a Maty-éri versenypályán, az idei év egyetlen nemzetközi gyorsasági kajak-kenus eseménynek ugyanis a szegedi létesítmény adott helyet. Bár a járvány miatt a kilátogatóknak szigorú szabályokat kellett betartaniuk, sokan kilátogattak, hogy biztassák a hazai versenyzőket.

A 33 ország részvételével zajló eseményen már az első napon volt oka az örömre a magyar szurkolótábornak. A para szakág képviselői már reggel bekezdtek.

Molnárné Tóth Julianna a VL3-as kategóriában másodikként ért célba, míg Juhász Tamás a VL2-es versenyben harmadik lett 200 méteren.

Az első nap délutánján aztán minden ott folytatódott, ahol délelőtt abbamaradt.A para sportolók további 8 éremmel öregbítették a hívnevünket.

Kiss Pétert KL1-es kategória fináléjában aranyérmes lett, Suba Róbert pedig a harmadik helyen végzett.

""
Kiss Péter aranyérmes lett, Suba Róbert pedig bronzot szerzett.

Pulai Erika (KL1), Varga Katalin és Rozbora András (KL2), valamint Molnár Nikoletta (KL3) ezüstérmet, Rescsik Csaba (KL2) és Kiss Erik (KL3) pedig bronzot szerzett.

Az épek versenye is jól alakult számunkra, minden számban legalább egy magyar egység továbbjutott a középdöntőbe, vagy a döntőbe.

A második versenynapon megkezdődött az „éremgyártás” is.

A felnőtt mezőnyben most debütáló Rendessy Eszter remek formát hozott és K-1 1000 méteren mindenkit maga mögé utasított, míg Lucz Anna K1-200 méteren nem talált legyőzőre.

""
Rendessy eszter arannyal debütált.

A tavaly világbajnoki címet szerző Kopasz Bálint 1000 méteren ezüstérmesként ért be a Portugál Fernando Pimenta mögött, 500-on viszont megfordítva a kettejük közt lévő sorrendet, aranyérmes lett.

""
Kopasz Bálint mind a két távon magabiztosan versenyzett.

Nem csak ő remekelt azonban, 1000 méteren Varga Ádám szerzett bronzérmet, míg 500-on Birkás Balázsnak sikerült felállnia a dobogó harmadik fokára. A férfiak 200 méteres versenyében várakozáson felül teljesített Csizmadia Kolos, aki a második helyre ért fel.

Vasárnap még ezt a teljesítményt is sikerült felülmúlni a magyar csapatnak, ekkor ugyanis 8 érmet szereztek a hazaiak.

A délelőtt első dobogója az idén berobbanó Adolf Balázs-Fejes Dániel duó szerezte, akik hatalmas hajrájukkal ezüstérmesek lettek az orosz egység mögött.

""
Az Adolf-Fejes kettős a nemzetközi mezőnyben is letette a névjegyét.

Rögtön ezután ismét egy orosz-magyar összecsapás következett. A női kajak párosok 500 méteres számában a Krisztina Kovnir-Anasztaszja Dolgova páros mögött lett második a Lucz Anna-Kiss Blanka kettős.

Az utolsó nap délelőtti programja a vegyes párosok összecsapásaival zárult. Az újdonságnak számító versenyszámokban sem vallottunk szégyent, a Lucz Anna-Csizmadia Kolos alkotta kettős győzni tudott a kajakosoknál, míg a kenus Molnár Csenge-Hajdu Jonatán páros ezüstérmet szerzett.

""
Csizmadia Kolos 2, Lucz Anna 3 éremmel zárt.

A világkupa-verseny az 5000 méteres számokkal zárult vasárnap délután. A magyarok itt is remek formát mutattak. A férfi kajakosoknál Noé Bálint a második, Béke Kornél pedig a harmadik helyen ért be.

A női kajakosoknál Bodonyi Dórának csak a hátát nézhették a többiek, hiszen remek versenyzéssel gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott.

""
Bodonyi Dórát szinte megközelíteni sem tudták.

A párosban délelőtt remeklő Adolf Balázs 5000 méteren visszavágott az oroszoknak és ezúttal egy aranyéremmel bizonyította nemzetközi szinten is ott van a helye a felnőtt mezőnyben.

""

A hazai válogatott tehát 6 arannyal, 6 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a versenyhétvégét, ezzel toronymagasan megnyerve az éremtáblát. A mezőny legjobb versenyzője Lucz Anna lett, aki 2 arannyal és 1 ezüsttel zárt.

Borítókép és fotók: Facebook.com/MKKSZ

Sport365.hu – "Elég sokan cinikusan álltak hozzánk, de mi hétből hetet megnyertünk."

Az Adolf Balázs-Fejes Dániel alkotta kenus egység idén minden versenyét megnyerte. Az idény egyetlen nemzetközi összecsapására készülő párossal a hihetetlennek tűnő győzelmi sorozatukról, a kenuzáshoz fűződő viszonyukról és a terveikről beszélgettünk. A szezon elején sokan úgy gondolták, az egy oldalon evező fiúk nem fognak elég erős párost alkotni, de a fiatal egység erre gyorsan rácáfolt.